باسکول ایران
خانه / باسکول دیجیتال / فرق بین باسکول گوساله و اسب دیجیتال

فرق بین باسکول گوساله و اسب دیجیتال

آیا می دانید که باسکول گوساله (دام کش) چیست؟ فرق بین دستگاه توزین اسب و گوساله در چه بخشهایی است؟ باسکول گوسفند کش یا گوسفندی، با دو دستگاه توزین دیجیتال فوق الذکر متفاوت است؟
در صنعت دام و طیور باسکول های دیجیتال فراوانی کاربرد دارند.
یکی از آنها مرتبط با توزین گوساله، اسب، گوسفند، شترمرغ، مرغ و بلدرچین است. بخشی دیگر مانند لاشه کش ها برای توزین دیجیتال موارد یاد شده، بعد از ذبح شرعی در کشتارگاه می باشد.
باسکول های فرغونی هم مربوط به خوراک دام و طیور می باشند.
سوالات بالا در ارتباط با صنعت دام است که در ادامه به شرح مختصری از آنها پرداخته می شود.


باسکول گوساله یا دام کش دیجیتالی چیست؟

دستگاه های توزین گوساله معمولاً 2 تنی، با کفه 1*2 و آجدار هستند که دارای قفس یا سبد، در بعضی موارد رمپ ورودی خروجی و چرخدار می باشند. گوساله یا گاو زنده و حتی شترمرغ روی صفحه قرار می گیرند و دقت توزین آنها بسیار مهم است.
بدلیل استفاده از لودسل و نمایشگر یا نشاندهنده به آنها دیجیتالی می گویند.


باسکول دیجیتال مخصوص اسب:

برای توزین اسب به کار رفته و نیازی به قفس و رمپ ندارد.(می دانید که اسب حیوان نجیبی است) 
ابعاد کفه مشابه باسکول گوساله کش یعنی 1*2 هست ولی بیشتر با ظرفیت 1 تنی هستند.
شاید بپرسید که چرا اسب ها توزین می شوند؟ خب اسبها بسیار حساس هستند و از طرفی برای مسابقات نیاز به دانستن وزن آنها هست.


باسکول دیجیتال گوسفندی یا گوسفند کش:

دستگاه توزین گوسفند هست که با ابعاد بسیار کمتر در حدود 80*80 با ظرفیت 500 کیلوگرم و حتی 300 کیلویی به بازار عرضه می شوند.

به نظر می رسد که با توضیحات و عکسهای قرار داده شده در مورد انواع باسکولهای دامکش، سوالات فوق به طور ساده و مفید، جواب داده شد.

منبع: سنجش دقیق کسری|انواع باسکول جاده ای دیجیتال صنعتی

جهت خرید و فروش انواع باسکول های دیجیتال صنعتی و جاده ای، میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مهندس کسری
راه های تماس :
شماره موبایل : 09129728651
تلفن ثابت : 02144140069
شماره فکس : 02143859466
آدرس کانال : kasrabaskoul@
پست الکترونیکی : info@kasrabaskoul.com

مطلب پیشنهادی

فروش باسکول 60 تنی دست دوم | قیمت باسکول 60 تنی دیجیتال جاده ای دست دوم

ترازوی بزرگ کامیونی یا پل وزن کشی، نام های دیگر باسکول است که در بین مردم رایج است.  نوعی ترازوی خیلی بزرگ است که در یک فندانسیون بتنی، یک جای ثابت مستقر شده. کامیون ها با بار و یا بدون بار در روی این ترازوی بزرگ قرار گرفته تا اینطوری باری که توسط آن کامیون ها حمل می شود، مورد اندازه گیری قرار گیرد. به ترازو های خیلی بزرگ نیز که شاید در میادین عمده فروشی میوه و تره بار دیده باشید نیز باسکول میگویند.در نمونه های از قبل آماده شده، تمام مراحل درون کارخانه و تحت نظر مهندسان مجرب و کار درست، طی مرحله های زیادی مورد آزمایش مقاوم سازی در برابر عوامل مختلف قرار می گیردد سپس تولید می گردد تا دربرابر فشار، ضربه و... مقاوم باشند. اما در مدل غیر پیش ساخته، همه ی مرحله های اجرا، در محل انجام می شود. رعایت کردن استاندارد های جهانی در مرحله های ساخت و نصب باسکول ها اهمیت زیادی دارد و ضروری است.اکثر باسکول ها در سه مرحله اجرا می شوند: زیرسازی و خاک برداری، نصب پلتفرم و عملیات مکانیکی و نصب لودسل ها و عملیات الکترونیکی.باسکول شصت تنی از سنگین ترین و مقاوم ترین انواع باسکول تولید و مصرف شده در ایران است که توسط برند های معتبر کشور عرضه می شود. باسکول شصت تنی که البته به نام باسکول تریلی کش معروف است، از انواع دستگاه‌ های وزن کننده قدرتمند و کاری است که برای توزین محصول های سنگین وزن مثل تریلی از آن استفاده می شود.از ویژگی های باسکول 60 تنی تریلی کش به موارد زیر می شود اشاره کرد: از بدنه‌ای تماما فلزی است. در بنادر و بعضی کشتیرانی ها با حداکثر مقاومت بالا نصب می شود. در صنعت مرغداری یا معادن سنگ نیز استفاده می‌شود. از بهترین باسکول ها  برای وزن کشی شن و ماسه می‌باشد. در پلیس راه ها نیز استفاده می‌شود. در دو نوع متفاوت در بازار کشور پخش می گردد. دارای بخش الکترونیک و دیجیتالی می‌باشند. در ادامه بیشتر با باسکول ها و موارد استفاده از آن ها، تولید کنندگان باسکول های شصت تنی در کشور و سایت های خرید و فروش باسکول 60 تنی دست دوم و نو آشنا می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسری باسکول