باسکول ایران
خانه / باسکول دیجیتال / معنی دقیق ترازو و باسکول دیجیتال چیست؟

معنی دقیق ترازو و باسکول دیجیتال چیست؟

انواع باسکول دیجیتال یا تکنولوژی دیجیتالی چیست؟ معنی دقیق ترازو و باسکول چیست؟ پیشینه تاریخی آن در ایران و جهان کدام است؟
ابزاری که جرم اجسام، مایعات و گازها یا افراد را توزین و تعیین میکند، باسکول یا ترازو گویند. دقیق بودن و صحت عملکرد ترازو باسکول ها بسیار مهم است و بحث حلال و حرامی را در پی دارد که دین مبین اسلام هم به آن تاکید فراوان کرده است.

معنی یا به طور کل باسکول دیجیتالی چیست؟
ترازو های قدیم با توجه به نوع مکانیک آنها، دقیق بوده اند اما تکنولوژی جدیدی به علوم این صنعت اضافه شده است که منسوب به دیجیتالی است. یعنی به جای قپان و تیغچه و عقربه از حسگر وزنی و نمایشگر برای اندازه گیری وزن و نیرو و نشان دادن آن، استفاده می شود.

معنی دقیق ترازو و باسکول های توزین:
معنی دقیق ترازو در فارسی به معنی هم سنگ بودن و در لاتین به معنی balance  است.
معنی دقیق آنها در صنعت یعنی دستگاه و تجهیزاتی که رویهم عملیات وزن کشی را با دقت و صحت، طبق قوانین و مجوز های صادر شده و اعلام شده از طرف اداره اوزان و مقیاس استاندارد به سرانجام می رسانند و نباید تخطی و خطایی در آنها صورت بگیرد.

قدمت صنعت توزین ترازو و باسکول در ایران و جهان:
صنعت باسکول قدمت 7000 ساله دارد. رد پای منقوش به ترازو در مقبره های فرعون هم قابل مشاهده است. اولین ترازو در ایران نیز توسط دانشمند ایرانی به نام حکمت اختراع شده که دو کفه ایی بوده و تا تولید ترازوهای دیجیتال بیشترین کاربرد را دارا بوده است.

ترازو به انواع فروشگاهی، آشپزخانه، صنعتی، آزمایشگاهی، جاده ای، باشگاهی، آویز، دام کش، لیفتراک کش و….تقسیم میشود.
این شرکت مفتخر است  با توجه به نیاز شما به هر کدام از انواع باسکول دیجیتال و با توجه به صنفی که در حوزه آن فعالیت می نمایید بهترین مشورت را ارائه نماید.
قیمت مناسب محصولات ما و گارانتی معتبر باسکول ها آن چیزی است که به دنبال آن هستید.

منبع: سنجش دقیق کسری|انواع باسکول جاده ای دیجیتال صنعتی

جهت خرید و فروش انواع باسکول های دیجیتال صنعتی و جاده ای، میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مهندس کسری
راه های تماس :
شماره موبایل : 09129728651
تلفن ثابت : 02144140069
شماره فکس : 02143859466
آدرس کانال : kasrabaskoul@
پست الکترونیکی : info@kasrabaskoul.com

مطلب پیشنهادی

فروش باسکول 60 تنی دست دوم | قیمت باسکول 60 تنی دیجیتال جاده ای دست دوم

ترازوی بزرگ کامیونی یا پل وزن کشی، نام های دیگر باسکول است که در بین مردم رایج است.  نوعی ترازوی خیلی بزرگ است که در یک فندانسیون بتنی، یک جای ثابت مستقر شده. کامیون ها با بار و یا بدون بار در روی این ترازوی بزرگ قرار گرفته تا اینطوری باری که توسط آن کامیون ها حمل می شود، مورد اندازه گیری قرار گیرد. به ترازو های خیلی بزرگ نیز که شاید در میادین عمده فروشی میوه و تره بار دیده باشید نیز باسکول میگویند.در نمونه های از قبل آماده شده، تمام مراحل درون کارخانه و تحت نظر مهندسان مجرب و کار درست، طی مرحله های زیادی مورد آزمایش مقاوم سازی در برابر عوامل مختلف قرار می گیردد سپس تولید می گردد تا دربرابر فشار، ضربه و... مقاوم باشند. اما در مدل غیر پیش ساخته، همه ی مرحله های اجرا، در محل انجام می شود. رعایت کردن استاندارد های جهانی در مرحله های ساخت و نصب باسکول ها اهمیت زیادی دارد و ضروری است.اکثر باسکول ها در سه مرحله اجرا می شوند: زیرسازی و خاک برداری، نصب پلتفرم و عملیات مکانیکی و نصب لودسل ها و عملیات الکترونیکی.باسکول شصت تنی از سنگین ترین و مقاوم ترین انواع باسکول تولید و مصرف شده در ایران است که توسط برند های معتبر کشور عرضه می شود. باسکول شصت تنی که البته به نام باسکول تریلی کش معروف است، از انواع دستگاه‌ های وزن کننده قدرتمند و کاری است که برای توزین محصول های سنگین وزن مثل تریلی از آن استفاده می شود.از ویژگی های باسکول 60 تنی تریلی کش به موارد زیر می شود اشاره کرد: از بدنه‌ای تماما فلزی است. در بنادر و بعضی کشتیرانی ها با حداکثر مقاومت بالا نصب می شود. در صنعت مرغداری یا معادن سنگ نیز استفاده می‌شود. از بهترین باسکول ها  برای وزن کشی شن و ماسه می‌باشد. در پلیس راه ها نیز استفاده می‌شود. در دو نوع متفاوت در بازار کشور پخش می گردد. دارای بخش الکترونیک و دیجیتالی می‌باشند. در ادامه بیشتر با باسکول ها و موارد استفاده از آن ها، تولید کنندگان باسکول های شصت تنی در کشور و سایت های خرید و فروش باسکول 60 تنی دست دوم و نو آشنا می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسری باسکول